Çelik Motor

Kore’den 1944 yılında yola çıkarak dünya otomotiv pazarında büyük başarılar elde eden KIA, tasarımı ve teknolojisi ile fark yaratan, otomobil sevenlerin tutku ile bağlı olduğu modeller üretiyor. Ülkesinin ilk bisiklet ve otomobil üretici firması olan KIA, Kore'nin global otomotiv pazarında boy göstermesine de öncülük yaptı. Türkiye’de 2001 yılında Çelik Motor’la distibütörlük anlaşması imzalayan ve Çelik Motor’un deneyiminin katkısıyla atağa geçen KIA, global pazarda olduğu gibi Türkiye’de de hızlı bir yükseliş sergiledi.
  
Otomotiv endüstrisinin önde gelen tasarımcılarından biri olan Peter Schreyer’in 2006 yılında baş tasarımcı sıfatıyla KIA Motors tasarım bölümünün başına geçmesiyle, KIA’nın tasarım anlayışı başka bir seviyeye ulaştı ve KIA, tüm ürün gamını yenileme sürecine girdi. Peter Schreyer döneminde KIA’nın küresel satışlarında önemli bir artış kaydedildi. 2005 yılında 1,1 milyon olan satış adedi, 2015 yılında 3,05 milyon adete ulaştı.

KIA, dünya çapında marka değerini hızla yükselten şirketler arasına da adını yazdırdı. 2012 yılında Interbrand’in En İyi 100 Küresel Marka araştırmasında, 87’inci sırada yer alarak, ilk 100’de önemli bir pozisyon edinmeyi başardı. KIA, Ekim 2016’da açıklanan 2016 En İyi 100 Küresel Marka araştırmasında ise 69'uncu sıraya yerleşti. 2006 yılından beri 7 kat yükselen KIA’nın global marka değeri, son bir yılda %12 büyüyerek, 5,7 milyar dolardan, 6,3 milyar dolara ulaştı.

kia.com.tr

Çelik Motor

2014 yılında gerçekleştirdiği ilk kısa dönem araç kiralama operasyonuyla sektöre farklı bir anlayış getiren Garenta; 2016 yılında, 10 yılı aşkın süredir Uzun Dönem Operasyonel Kiralama faaliyetlerini sürdüren Çelik Motor Filo ile güçlerini Garenta çatısı altında birleştirdi.

Araç kiralamada “yeni nesil” hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren Garenta; müşterilerinin tüm araç kiralama ihtiyaçlarının tek muhatabı olmayı hedefliyor.  Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile çözüm odaklı yapısı, bireylere ve kurumlara özel hizmetleri ve teknolojik altyapısıyla kısa zamanda sektörün lider firmaları arasında yerini aldı.

11 ilde bulunan şehir ve havaalanı şubeleriyle Garenta, kısa dönem kiralamada “GarentaDAY” markasıyla 7/24 müşterilerinin yanında yer alırken, uzun dönem kiralamada da “GarentaPRO” markası ile kurum ve bireylere hizmet sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan uzun dönem online kiralama sistemi ile de müşterilerin hayatını kolaylaştıran Garenta, bu süreçte çağrı merkezi ve canlı destek ekibi aracılığıyla da müşterilerinin her ihtiyacında yanlarında oluyor.

Geniş araç parkı sayesinde esnek ve hızlı araç kiralama deneyimi sunan Garenta, birçok marka ile yürüttüğü işbirlikleri ile müşterilerine ek avantajlar sağlıyor.


Çelik Motor

İkinciyeni.com, Çelik Motor bünyesinde; 2013 yılından itibaren Türkiye’nin 2.el online otomobil açık artırma platformu olarak hizmet vermektedir. 7 gün içinde iade garantili sistemi ile ikinci el otomobil satışını hızlı ve güvenilir bir ortamda gerçekleştiren ikinciyeni.com 2016 yılında 15.000 otomobili yeni sahipleriyle buluşturdu. Kurumsal müşterilerinin yanı sıra bireysel müşterilerine de açık artırma yoluyla otomobil satışı gerçekleştiren platform, dijital dönüşümün otomobil sektöründeki en başarılı örneklerinden biri olarak, geliştirdiği şube ağı ile birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet vermektedir. 

“Yenisi Kadar İyi” sloganıyla satışa sunulan otomobiller için 150 yıllık deneyime sahip bağımsız teknik denetim kuruluşu TÜV SÜD onaylı ekspertiz hizmetiyle otomobillerin yürüyen aksam, kaporta ve boya, elektronik ve elektrik aksam, motor ve mekanik, doküman ve ekipman, iç mekan, fren sistemi, lastik ve jant kontrollerini gerçekleştirerek mevcut durumu şeffaf bir şekilde raporlanıyor. Siteye üye olan kullanıcılar, istedikleri otomobilin ekspertiz raporlarını ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını da inceleme fırsatı yakalıyor. 

İkinciyeni.com, yeni nesil hizmetleriyle önümüzdeki dönemlerde daha çok otomobil severi hayallerindeki otomobillerle buluşturmayı hedefliyor. 

ikinciyeni.com