Çelik Motor

Kore’den 1944 yılında yola çıkarak dünya otomotiv pazarında büyük başarılar elde eden KIA, tasarımı ve teknolojisi ile fark yaratan, otomobil sevenlerin tutku ile bağlı olduğu modeller üretiyor. Ülkesinin ilk bisiklet ve otomobil üreticisi olan KIA, Kore'nin global otomotiv pazarlarında boy göstermesine de öncülük ediyor. Türkiye’de 2001 yılında Anadolu Grubu’nun en köklü kuruluşlarından Çelik Motor’la distribütörlük anlaşması imzalayan ve Çelik Motor’un deneyiminin katkısıyla atağa geçen KIA, global pazarda olduğu gibi Türkiye’de de hızlı bir yükseliş sergiliyor.

Otomotiv endüstrisinin önde gelen isimlerinden Peter Schreyer’ın 2006 yılında KIA’nın baş tasarımcısı olmasıyla beraber, markanın tasarım anlayışı tamamen yeni bir boyuta geçti ve tüm ürün gamı yenilenme sürecine girdi. “Kaplan Burnu” (tiger - nose) tasarımlı ön ızgarasıyla özgün bir marka kimliği ortaya koyan KIA yenilenen ürün gamıyla beraber küresel satışlarda önemli bir artış kaydetti. KIA, 2005 yılında 1,1 milyon adet olan yıllık satışlarını 2015 yılında yani Peter Schreyer’ın şirketteki 10. yılında 2,92 milyon adede çıkarttı. Red Dot, Good Design, IF Design gibi dünyanın önde gelen tasarım ödüllerine sahip olan KIA, markanın doğru tasarım dilini uygulamakta olduğunu gözler önüne seriyor. 

Dünyanın en genç ve heyecan verici markalarından biri olan KIA, yenilikçi vizyonu ile dünya çapında marka değerini hızla yükselten şirketler arasında yer alıyor. 2012 yılında Interbrand’in En İyi 100 Küresel Marka araştırmasında 87. sırada yer alan KIA, 2017 yılında ise marka değerini 6,68 milyar dolara yükselterek dünyanın en değerli 69. markası olarak, en hızlı büyüyen otomotiv markalarından biri oldu.

Amerika’nın kalite değerlendirme raporu J.D. Power 2016 yılı sıralamasında ilk basamakta yer alan KIA, ürünlerinin kalitesini belgeleyerek Sportage ve Soul ile segmentlerinin en iyisi seçildi. 2017 yılında yapılan araştırma raporunda da yine birinciliği göğüsleyen KIA; Soul, kompakt sedan Cerato, kompakt SUV Niro ve SUV Sorento ile 4 farklı sınıfta rakiplerini geride bıraktı. KIA, Amerika’dan sonra J.D. Power’ın İngiltere’deki Kalite Değerlendirme Raporu’nda da birinci oldu. Araştırma raporunda son 20 yılının en iyi performansına imza atan KIA, ürünlerinin kalite başarısını sürdürüyor. 

KIA, hibrit teknolojileri ve otonom sürüş gibi geleceğin mobilite çözümlerini şekillendirme noktasında da aktif rol oynuyor. Hem çevre dostu hem de yenilikçi teknolojileri ile KIA, küresel otomobil endüstrisindeki rolünü sürdürülebilir bir marka olarak devam ettiriyor. Otonom sürüş özelliğine sahip araçlara giden yolda dev adımlar atan KIA, yeni nesil ‘DRIVEWISE’ Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri’ne önemli Ar&Ge yatırımları yapıyor. 

Beklentileri aşmayı, standartları yükseltmeyi ilke edinen KIA, otomobil dünyasında öncü rol oynamaya devam ediyor.

kia.com.tr

Çelik Motor

Bulur, kullanıcıların otomobil alım satım deneyimini binlerce ilan arasında kaybolmadan, nasıl daha keyifli hale getirebiliriz düşüncesiyle ortaya çıktı.

Bir Anadolu Grubu markası olan Bulur, Anadolu Grubu’nun otomotiv alanındaki tecrübesini ve gücünü de yanına alarak, otomobil almak ve satmak isteyenleri yepyeni bir iş modeli ile bir araya getiren bir e-ticaret portalı sunuyor. Bulur’a gelen kullanıcılar, vitrinlerde bulunan binlerce ilanı dolaşmak zorunda kalmadan, Bulur’a nasıl bir otomobil istediğini belirtir ya da satmak istediği otomobilin bilgilerini ekler ve sonrasını Bulur halleder. Nasıl mı? Kullanıcıların alım-satım deneyimini daha keyifli hale getirmek isteyen genç ve dinamik bir ekip ile! Bulur’un akıllı algoritması sayesinde en uygun alıcı ve satıcılar eşleşir, teklifler verilir ve alım-satım işlemlerini tamamlanır. İşte bu kadar!

Bulur’da Türkiye’de bir ilk olacak olan ikinci el otomobil alım satımının yanı sıra sıfır otomobillerin de alım-satımı yapılıyor. Sıfır otomobil satın almak isteyen kullanıcılar, vaktinin çoğunu Yetkili Satıcıları gezmeye harcamıyor; onlara bulurüzerinden ulaşarak otomobiline hızlı ve kolay bir şekilde sahip oluyor.

bulur.com

Çelik Motor

2014 yılında gerçekleştirdiği ilk kısa dönem araç kiralama operasyonuyla sektöre farklı bir anlayış getiren Garenta; 2016 yılında, 10 yılı aşkın süredir Uzun Dönem Operasyonel Kiralama faaliyetlerini sürdüren Çelik Motor Filo ile güçlerini Garenta çatısı altında birleştirdi.

Araç kiralamada “yeni nesil” hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren Garenta; müşterilerinin tüm araç kiralama ihtiyaçlarının tek muhatabı olmayı hedefliyor.  Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile çözüm odaklı yapısı, bireylere ve kurumlara özel hizmetleri ve teknolojik altyapısıyla kısa zamanda sektörün lider firmaları arasında yerini aldı.

11 ilde bulunan şehir ve havaalanı şubeleriyle Garenta, kısa dönem kiralamada “GarentaDAY” markasıyla 7/24 müşterilerinin yanında yer alırken, uzun dönem kiralamada da “GarentaPRO” markası ile kurum ve bireylere hizmet sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan uzun dönem online kiralama sistemi ile de müşterilerin hayatını kolaylaştıran Garenta, bu süreçte çağrı merkezi ve canlı destek ekibi aracılığıyla da müşterilerinin her ihtiyacında yanlarında oluyor.

Geniş araç parkı sayesinde esnek ve hızlı araç kiralama deneyimi sunan Garenta, birçok marka ile yürüttüğü işbirlikleri ile müşterilerine ek avantajlar sağlıyor.


Çelik Motor

Praticar, zamanının ve bütçenin ne kadar değerli olduğunu bilir ve buna bağlı olarak aracının ihtiyaçlarını senin için düşünür, aracına senin yerine bakar. En iyi servis, teklif ve çözümleri sunan Praticar sayesinde aracının onarımı veya bakımı süresi ve masrafları için endişelenmene gerek yok! Tek yapman gereken, Praticar üzerinden kayıt oluşturup ihtiyacın olan hizmeti seçmek. Sonrasında Çözüm Merkezi’miz tüm planlamaları yapar, Praticar uzmanlarımız ile Yetkili Servis Danışmanları aracını inceleyerek aracın için tam da nelerin gerektiğini tespit eder. Dilersen, valelerimiz belirttiğin adresten aracını alır ve yine belirttiğin adrese aracını bırakır.

 

praticar.com

Çelik Motor

İkinciyeni.com, Çelik Motor bünyesinde; 2013 yılından itibaren Türkiye’nin 2.el online otomobil açık artırma platformu olarak hizmet vermektedir. 7 gün içinde iade garantili sistemi ile ikinci el otomobil satışını hızlı ve güvenilir bir ortamda gerçekleştiren ikinciyeni.com 2016 yılında 15.000 otomobili yeni sahipleriyle buluşturdu. Kurumsal müşterilerinin yanı sıra bireysel müşterilerine de açık artırma yoluyla otomobil satışı gerçekleştiren platform, dijital dönüşümün otomobil sektöründeki en başarılı örneklerinden biri olarak, geliştirdiği şube ağı ile birlikte İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep'te hizmet vermektedir. 

“Yenisi Kadar İyi” sloganıyla satışa sunulan otomobiller için 150 yıllık deneyime sahip bağımsız teknik denetim kuruluşu TÜV SÜD onaylı ekspertiz hizmetiyle otomobillerin yürüyen aksam, kaporta ve boya, elektronik ve elektrik aksam, motor ve mekanik, doküman ve ekipman, iç mekan, fren sistemi, lastik ve jant kontrollerini gerçekleştirerek mevcut durumu şeffaf bir şekilde raporlanıyor. Siteye üye olan kullanıcılar, istedikleri otomobilin ekspertiz raporlarını ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını da inceleme fırsatı yakalıyor. 

İkinciyeni.com, yeni nesil hizmetleriyle önümüzdeki dönemlerde daha çok otomobil severi hayallerindeki otomobillerle buluşturmayı hedefliyor. 

ikinciyeni.com