KIA’YA JD POWER AMERİKA’DAN ÖDÜL

J.D. Power raporunda 26 segmentten 243 model, 77.415 otomobil sahibinin satın alma sonrasındaki ilk 90 günde yaptığı genel kalite sorunları göz önüne alınarak değerlendirildi. Sürüş deneyimi, motor ve şanzıman performansının da dikkate alındığı raporda KIA, diğer tüm otomobil ve kamyon markalarına göre en az kullanıcı şikayeti ile kalitesini belgeledi. 

Araştırmada son 20 yılının en iyi performansına imza atan KIA; Soul, kompakt sedan Cerato, kompakt SUV Niro ve SUV Sorento ile 4 farklı sınıfta rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Soul üç yıl üst üste KIA’ya başarı getirirken, markanın yeni modeli Niro,  sektördeki ilk yıllarında sergiledikleri performans ile iddialarını güçlendirdi. Sportage da dahil olmak üzere KIA’nın, 2017 İlk Kalite Değerlendirme Raporu’nda yer alan beş modelinden her biri kendi sınıfında birinci veya ikinci sırada yer alarak, üstün başarı elde etti.

Yıllardır kalite ve güvenirlilik alanında ödüller ve övgüler alan KIA, J.D. Power İlk Kalite Değerlendirmesi Raporu’nda üst üste gösterdiği başarısı ile dünya standartlarında bir otomobil markası olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.