Can Ağyel

KIA Genel Müdürü
Bu ilerlemenin sonucunda, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de KIA marka araçlara olan ilgi her geçen gün yoğunluk kazanıyor. Otomobil sahiplerinin kullanıcı memnuniyetinin dikkate alındığı “J.D. Power İlk Kalite Değerlendirme Raporu”nun Amerika araştırmasında 2016 ve 2017 yıllarında üst üste iki yıl, İngiltere’deki araştırmasında da 2017 yılında elde ettiğimiz çok değerli birincilikler ile iddiamızı sürdürüyoruz. İleri teknolojileri, ödüllü tasarımları, kullanıcı memnuniyeti ve 6,68 milyar dolarlık güncel marka değeri ile KIA’nın, 2018 yılında da otomotiv sektörünün nabzını tutmaya devam edeceğine inanıyoruz.
2018 yılında Türkiye pazarına sunacağı toplam 4 yeni modelle otomobil sektörünün nabzını tutmaya devam edecek olan KIA’nın, sektörün değişen dinamiklerini göz önünde tutarak, emin adımlarla hedefine ulaşacağına inanıyoruz.
Baştan aşağı yenilenen görünümü ile kompakt C sedan sınıfındaki modelimiz Cerato’yu Haziran 2018’de otomobil tutkunları ile buluştururken, yine aynı ay içerisinde tasarımındaki keskin değişimlerle görenlerde derin hayranlık hissi uyandıracak cee’d’i Türkiye’deki showroom’larımızda sergilemeye başlayacağız.
Gittikçe büyüyen B SUV segmentine ise ürün gamımızın en son halkasını oluşturan yeni Stonic ile iddialı bir giriş yapmayı planlıyoruz. B segmentinde alternatif oluşturacak KIA Stonic, Eylül 2018’de Türkiye’de olacak. Ülkemizde satışa sunulacak bir diğer KIA modeli ise D segmentinde rekabeti zorlamaya hazırlanan Optima olacak. Yenilenen yüzü ile Optima’yı da Eylül 2018’de dünya ile aynı anda Türkiye’de görücüye çıkaracağız.
Yeni modellerimiz, yaygın servis ve bayi ağımızla Türk otomotiv pazarına hem dinamizm hem de rekabet getireceğimize inanıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bolu, Gaziantep ve Antalya’da açacağımız toplam 7 yeni bayilik ile 2018 yılında da Türkiye’deki büyümemize devam ediyoruz.
KIA ailesi olarak; hem tasarım ve ileri teknolojilere sahip mevcut ve yeni modellerimizle otomobil severlerin beklentilerini en üst noktada karşılamaya devam edeceğiz.
BAŞA DÖN